Ben Kimim ?

Bir Ferrari aşığı, Ayrton Senna hayranı, Sürekli Şebnem Ferah’ı, Teoman’ı, Duman’ı, S.O.A.D’ı, Avril Lavigne’yi, Linkin Park’ı, Evanescence’yi , Rihanna’yı dinlemekten zevk alan, boş zamanlarında web teknolojilerinden çok Scuderia Ferrari yarış takımını takip eden ve Küba Puro’su için can veren birisi…

Bilgisayar yaşantım lise yıllarında başladı ve liseden önce bilgisayar programı yazmak, nasıl yazılır, bu nasıl yapılıyor gibi hiçbir düşüncem olmadı ve kendime ait bir bilgisayarım dahi yoktu. İnternet cafede, akrabaların evinde, komşuların evinde bilgisayar olunca sadece oyun oynama amaçlı kullanırdık. Liseyi Yalova Merkez Endüstri MEslek Lisesinde okudum. Burada ilk yılımda bilgisayarın kullanımı dışında Word, Excel ve elektrik/elektronik öğrendim. (Elektik/Elektronik mesleğine çocukluktan beri ilgim vardır.) İkinci senemde Turbo Pascal 7.0 kullandık ve ben hala çok ümitsiz gibi bir durumdayım. Bune ya der gibisinden … Üçüncü sene ise Visual Basic 6 yı görünce aradığım şeyin bu olduğunun kesin kanıtına vardım. Okul bittikten sonra aldığım ilk bilgisayarda ertesi gün kurduğum programlar belliydi. Visual Basic 6, Macromedia Dreamweaver 4, Photoshop 7 ve ilk girdiğim site ise Google :D daha sonra Planet Source Code ile tanıştım ve burda kendimi geliştirebilmem için bir çok projeyi indirip inceledim.

Zaman geçtikçe çok geç kalmama rağmen 2005 yılında .Net teknolojilerine geçmeye karar verdim ve asp yi bırakıp asp.net i kullanınca ve arkaplandaki kod yapısı (Codebehind) VB.Net destekleyince bu çok hoşuma gitmişti ve ilk web projelerime Visual Studio 2005 ile başlamış oldum. İlk yaptığım uygulama ise Nakliye firmalarına uygun access veritabanı kullanan basit bir web uygulamasıydı.

Gel zaman git zaman derken kendimi 2008 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi / Koyulhisar MYO’da buldum. Burada da az çok PHP ve MySQL yapısına hakim oldum. Aynı şekilde .Net ile geliştirme yapmaya daha çok vakit ayırıyordum.