IPhone 6 Plus İnceleme

Merhaba arkadaşlar,

IPhone 6 Plus benim ilk kullandığım IPhone modelidir. Daha önceki versiyonlarda öncelikle şarj sıkıntısı yaşandığını duydum ve alırken de bu sorun devam ediyor mu acaba düşünmedim değil. Apple’ın konferansında 5S ile 6 modelinin batarya konusunda pek bir farkı olmadığını gördüm fakat 6 Plus modelinin bataryasının daha iyi olduğu söylenmişti.

Aldığım ilk gün %70 civarı bir şarj vardı 3G ve Konum servisleri Sürekli açık App Store dan uygulamaları yükledim spotify den müzik dinliyordum ve aynı zamanda Clash of Clans’a her saat 10 dk bakıyordum. Diğer uygulamaları da test ettim. Gece 12 ye kadar bu şarj bana yetti.

2. gün sabah 7:30 da şarj %100 iken evden çıktım 3G ve Konum servisleri açık yine müzik dinliyorum, Messenger da arkadaşlarım ile konuşuyorum, Clash of Clans oynuyorum ve Tinder uygulamasında takılıyorum birde ayarları kurcalıyorum. Bugün özellikle 2 saat civarı müzik dinledim toplasak 2 saatte Clash of clans da takıldım zaten facebook, twitter, instagram, swarm, mackolik gibi uygulamaları yazmıyorum. Sabah 7:30 da %100 olan şarj hiç doldurmadan gece 12 de %12 olarak başarılı bir performans gösterdi.

Sonuç olarak batarya konusunda kimsenin gözü korkmasın. Apple IPhone 6 Plus modelinde batarya konusunda en iyisini yapmış diyebiliriz. Telefonun performansına geldiğimiz zaman gayet hızlı tasarımı çok iyi fakat daha öncede düşündüğüm gibi keşke 5S modelinde olduğu gibi köşeleri metal olarak düz bir köşe olsaydı daha iyi olurdu görüşündeyim.

NOT: Şu aralar metroda olsun herhangi bir kafe de olsun telefonu gören bakabilir miyim diye de soruyor :D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>